blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG marek1990
ČLÁNKY
GALÉRIE
DISKUSIE
4
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
marek1990Vlk medzi ovcami
pridal marek1990 8.1. 2017 o 20:19Občas mám chuť si len tak napísať blog na Sectore. Nepíšem blogy a nie som v tom dobrý. Možno práve preto, že málo "trénujem". No ak nejaký napíšem, tak tu na Sectore. Je to priestor, ktorý mi prirástol k srdcu. Priznám sa, neviem ako to vyzerá s dnešným Sectorom, no veľmi ma teší, že funguje a pribúdajú nové články a blogy. Jeden som sa rozhodol napísať - po dlhšom čase, cca 1 roku.

Pred chvíľou som si prečítal článok na FB od tzv. "Motivation-man", ktorý sa snaží ľuďom poradiť ako žiť správne, šťastne, naplno a neviem ako ešte. Veď to poznáte - motivačné kecy. Môj blog je malou reakciou na tieto "motivačné" články, ktoré sa v poslednej dobe tak veľmi rozmohli.

Krátko.
Prečo ľudia milujú takéto články? Podľa mňa preto, lebo sú pátračmi. Čo tým myslím? 
Pátrači sú ľudia, ktorí po niečom pátrajú, niečo hľadajú. To je super vec, hľadať, neuspokojiť sa len tak s hocičím, ale ísť ďalej, pokúsiť sa niečo nájsť. 

Problém však nastáva, keď sa hľadá sa nesprávnom mieste. Vtedy je vaše pátranie neúspešné, vedie do slepej uličky. A práve vtedy nastupujú motivačné bullshity typu: "Nezáleží na tom, či si už došiel do cieľa, dôležité je kráčať!"....alebo: " Nejde o to niečo nájsť, ale neprestať hľadať!"

Človek si to prečíta a povie si: "Presne tak! Toto je pravda! Síce som počas života nenašiel nič čo by ma úplne naplnilo, ale dôležité je hľadať! Veď možno raz nájdem konečný zmysel života..... ktorý dá zmysel môjmu životu...... a ospravedlní moju existenciu v tomto blbom vesmíre."

A tak ľudia po prečítaní týchto "motivačných" absurdít začnú konať absurdne. Začnú si myslieť, že ak precestujem celý svet - môj život dostane zmysel. Alebo ak vyštudujem túto školu a nájdem si dobrú prácu - môj život dostane zmysel. Alebo ak si nájdem partnera a budem s nim šťastný - môj život dostane zmysel. Alebo ak budem mať deti - môj život dostane zmysel.

Všetci sme pátrači, alebo sme nimi boli. Možno medzi vami sú už takí, ktorí došli do cieľa a zistili, že sú konečne doma. Na týchto ľuďoch teraz záleží, aby nemlčali, ale hovorili ostatným - ako nájsť cieľ, nájsť tú správnu cestu, ako nájsť pravdu a ako objaviť skutočný život. Ako nájsť skutočný zmysel života a zvítať sa s Ním až v tom úplnom cieli.

Kde ale začať? No predsa u seba. Je potrebné uvedomiť si pravdu o sebe. O tom, akí skutočne sme. O tom, akí sme totálne biedni ľudia, ktorí neustále ubližujú iným, riadia sa svojim egom, svojimi potrebami, svojimi záujmami. Uštipační a cynickí, dokážeme ublížiť svojim rodičom či priateľom. Milujeme hlavne seba. Dokonca keď si myslíme, že milujeme svojho partnera - stačí keď sa len trošku dotkne nášho ega - zistíme, že viac milujeme seba ako jeho. Popravde sme oveľa skazenejší a horší ako si to vieme pripustiť. Zamyslite sa len nad tou kopu ľudí, ktorým ste ublížili. Koľko sĺz pretieklo kvôli nám, koľko bolesti. Ľahko vieme povedať o druhom, že je zlý človek lebo nám ublížil. Ale len ťažko vidíme, že sme rovnakí.

My nepotrebujeme motivačné kecy. To problém nevyrieši. Sami ten problém nedokážeme nikdy vyriešiť. Nedokážeme sa zmeniť sami. Ako by niekto mohol povedať: "Milujeme viac tmu ako svetlo".

Potrebujeme Záchrancu, ktorý nás zachráni pred sebazničením a zničením životov ľudí okolo nás. Potrebujeme Svetlo z vonku. Svetlo, ktorého zdroj je mimo nás.Prístupov 5544
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
One does not simply stop pornography #1
[ 12.1.2017] (príspevkov 0)
Vlk medzi ovcami
[ 8.1.2017] (príspevkov 0)
Ako Edo robil odpočtára - nikdy viac!
[ 9.1.2016] (príspevkov 0)
What are you doing?
[ 3.1.2016] (príspevkov 0)
The million dollar question
[ 19.12.2015] (príspevkov 0)
Edo je trapoš
[ 9.4.2015] (príspevkov 0)
3 dôvody prečo blogovať na SECTORe
[ 28.3.2015] (príspevkov 2)
Edo a Borka
[ 16.1.2015] (príspevkov 0)
Hráč
[ 31.12.2014] (príspevkov 7)
Edo a hodinky
[ 25.12.2014] (príspevkov 2)